ZŠ s MŠ Habura, Habura 49, 067 52 Habura, skola@zshabura.edu.sk , 057 7392160

V dedinke Habura uprostred nádhernej prírody sa nachádza turistická ubytovňa, ktorá Vám za málo peňazí poskytne ubytovanie na úrovni a hlavne množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

škola

ubytovňa

vchod do ubytovne

chodba II. poschodie

päťposteľová izba

Soc. zariadenie - príslušenstvo izby

2-posteľová izba s prístelkom

dvojposteľová izba s prístelkom

Vybavenie ubytovne

Ubytovacie zariadenie je dvojposchodové. V horných priestoroch sa nachádza 8 päťposteľových izieb  so spoločným WC a sprchou bunkového charakteru. Jedna izba je trojposteľová so samostatnou sprchou a WC. Celková kapacita je 43 miest.

V dolných priestoroch objektu je 9 dvojposteľových  izieb s prístelkou, vlastným sociálnym zariadením  o celkovej kapacite až 27 miest.
Celková kapacita ubytovne je 70 miest.

Ubytovňa ďalej ponúka telocvičňu, saunu, posilňovňu, PC miestnosť s pripojením na internet a športové plochy pre rôzne druhy športov.

Charakteristika objektu a možnosti využitia

Ubytovacie zariadenie s celoročnou prevádzkou je vhodné na lyžiarske výcviky, letné i zimné športové sústredenia, pre rodinné rekreácie, školy v prírode a rôzne druhy školení..

V zimnom období návštevníci najviac využívajú možnosti lyžovania na lyžiarskom vleku, ktorý je vzdialený iba 50 m od ubytovne. Svah je vhodní pre stredné pokročilých lyžiarov aj začiatočníkov. Svah je pravidelne upravovaný.  Dĺžka vleku je 400 m.

Jedinečnou možnosťou je aj návšteva Múzea moderného umenia Andy Warhola v Medzilaborciach, ktoré je vzdialené 8 km. Múzeum je otvorené denne od 9.00 do 17.00 hod. okrem pondelka.

Sauna

Telocvičňa

Posilňovňa

svah